ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - استاندار خراسان رضوی: مردم

استاندار خراسان رضوی گفت: مردم این استان مشارکت جدی در بازسازی عتبات عالیات دارند.


 به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا رشیدیان، بعدازظهر چهارشنبه در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: مشارکت در بازسازی عتبات عالیات یکی از خواسته های قلبی مجاوران حضرت رضا (ع) است و در حقیقت خراسانی‌ها نیز ارادت ویژه‌ای به پدر و فرزند بزرگوار ثامن الحجج (ع) داشته و به بازسازی عتبات عالیات این امامان نگاه خاصی دارند.
وی ادامه داد: در حال حاضر پیاده روی کاروان حرم تا حرم نیز از خراسان رضوی آغاز شده و این حرکت نمادین از سوی ائمه اطهار از جوار حضرت رضا (ع) شروع و تا حرم ائمه اطهار (س) در عراق ادامه دارد.
استاندار خراسان رضوی یادآور شد: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان این حرکت نمادین را با شعار" هر ایرانی حداقل هزار تومان" برای تقویت روند بازسازی عتبات عالیات و توجه به خواست قلبی مردم دیندار استان آغاز کرده است.
رشیدیان بیان کرد: این کاروان در هر استان با حضور جوانان و مومنین و ارادتمند به ائمه اطهار (س) پیوند گره خورده و می تواند تاثیر بسزایی در روند بازسازی عتبات عالیات داشته باشد.
به گفته وی طرح ملی بازسازی عتبات عالیات امروز مورد توجه قرار گرفته و در این میان مردم این استان نیز از بازسازی حرمین امام کاظم (ع) و امام جواد (ع)  استقبال کردند و امروز این طرح تبدیل به طرح استانی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص گروهک داعش اظهار کرد: جنایاتی که داعشی ها در عتبات عالیات مرتکب شدند جهان اسلام را به شدت آزرده کرد و بی تردید ایستادگی مردم عراق در برابر جنایات و توطئه‌هایی این گروهک های تروریستی موجب سرخوردگی و نابودی این گروهک ها می شود.