ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - ترفیع 7.5 متری گنبد حرم امام

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: مراحل ترفیع گنبد به ارتفاع هفت‌ونیم متر و ساخت گنبد در استان کرمان در حال اجراست که پس از اتمام مراحل ساخت به کربلا منتقل و نصب خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری عتبات،حسن پلارک در دیدار با تولیت حرم مطهر سرور و سالار شهیدان در خصوص صحن عقیله بنی‌هاشم اظهار داشت: پروژه صحن حضرت زینب(س) با وسعت 90 هزار متر در دو طبقه در جوار تل زینبیه اجرا می‌شود و 90 درصد تملک زمین و 50 درصد طراحی آن انجام شده است.
وی سپس با ارائه گزارشی از پیشرفت طرح ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) افزود: مراحل ترفیع گنبد به ارتفاع هفت‌ونیم  متر و ساخت گنبد در استان کرمان در حال اجراست که پس از اتمام مراحل ساخت به کربلا منتقل و نصب خواهد شد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات همچنین با تشریح طرح "یا حسین" و مراحل بازسازی صحن مطهر آن حضرت اعلام کرد: به منظور توسعه فضای زیر گنبد و اطراف ضریح حضرت، طرح تقلیل حجم ستون‌های پهن اطراف ضریح در دست اجراست.
در ادامه این جلسه نیز شیخ عبدالمهدی کربلایی تولیت حرم حسینی ضمن تشکر از حضور مهندسان و هنرمندان ایرانی در مراحل مختلف بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه، از اهتمام و برنامه‌های دست ‌اندرکاران ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران قدردانی کرد.
همچنین حسن پلارک در دیدارهایی جداگانه با استاندار کربلا و تولیت حرم عباسی ضمن بیان روند پیشرفت برنامه‌های این ستاد برای توسعه حرم‌های مطهر، با ایشان در خصوص مسائل مختلف از جمله برنامه‌های این ستاد برای خدمت‌رسانی به زایران بویژه در ایام اربعین حسینی به تبادل نظر پرداخت.