ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - اعزام 5000دانش آموز به عتبات

معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش گفت: براساس انعقاد توافق نامه معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش با سازمان حج و زيارت امسال پنج هزار دانش آموز براي نخستين بار دركشور به عتبات عاليات عراق اعزام مي‌شوند.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، «حميدرضا كفاش»معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش گفت: براساس برنامه ريزي‌ها از اول آبان اعزام اين دانش آموزان آغاز مي‌شود و دختران را مادران و پسران را پدرانشان در اين سفر همراهي مي‌كنند.
وي درباره حج عمره دانش آموزي گفت: سهميه پارسال آموزش و پرورش براي حج عمره دانش موزي دو هزار و ۶۰۰ دانش آموز بود كه امسال درخواست ما افزايش اين سهميه به شش يكهزار نفر است.
كفاش افزود: سازمان حج و زيارت پس از حج واجب اقدام به تشكيل شوراي عالي حج مي‌كند و سهميه قطعي مشخص مي‌شود.
وي گفت: حج عمره دانش آموزي كه ويژه پسران است در اسفند اجرا مي‌شود.
معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش در مورد اردوهاي راهيان نور گفت: اردوهاي راهيان نور امسال با سبك و روشي جديد و با امنيت كامل از نيمه دوم مهر براي يك ميليون دانش آموز مقطع دوم دبيرستان انجام مي‌شود.
وي با اشاره به طرح زيارت اولي‌ها به مشهد مقدس افزود: براي شادابي و نشاط در مدارس كشور برنامه‌هاي اردوها طراحي شده و دراين ارتباط امسال دوهزار نفر از مربيان پرورشي درچهار نوبت در رامسر و تهران آموزش ديدند تا بتوانند اردوها را براي دانش آموزان برگزار كنند.
كفاش با تاكيد بر تجهيز كتابخانه‌هاي مدارس گفت: براساس توافق وزارت آموزش و پرورش با فرهنگ و ارشاد اسلامي امسال كتابخانه‌هاي كلاسي مدارس ابتدايي كشور راه اندازي مي‌شوند.
وي گفت: از ۱۰۵ هزار مدرسه موجود در كشور ۴۰ درصد ابتدايي هستند.
معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش افزود: محور برنامه‌هاي اين وزارتخانه امسال براساس تحصيل، تهذيب و ورزش است كه دربخش تحصيل افزايش توانمندي علمي دانش آموزان با كيفيت بخشي برنامه‌هاي آموزشي و تربيتي، در بعد تهذيب فعال كردن حوزه پرورشي، اقامه نماز، فضاي قرآني، مراكز دارالقرآن و در حوزه ورزش نيز توسعه المپيادهاي ورزشي مدارس و سلامت و ورزش دانش آموزان خواهد بود.
وي خاطرنشان كرد كه درحوزه فرهنگي و پرورشي آموزش و توانمندسازي مربيان و مشاوران، توسعه و تجهيز كانونهاي فرهنگي و تربيتي و اردوگاهها، بازگرداندن اردوهاي پر نشاط و شاداب به مدارس، اجراي طرح انس با اهل بيت (ع) براي آشنايي با زندگي معصومان، حفظ موضوعي آيات قرآني و بازنويسي آثار شهيد مطهري از ديگر برنامه‌هاي اين معاونت است.
كفاش درمورد مدارس امين گفت: اكنون ۵۰۰ مدرسه امين در كشور فعال هستند كه هدف وزارت آموزش و پرورش توسعه كيفي اين مدارس است.

 

منبع: پايگاه اطلاع رساني حج