دوازدهمین  جلسه شورای اداری ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی در سال 93 در سالن جلسات این ستاد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی : دوازدهمین جلسه شورای معاونین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان رضوی در سال 93 با محوریت بررسی عملکرد شهرستانها در ایام  محرم و سوگواری   اباعبدالله الحسین (ع) برگزارشد.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  آغاز  شد.سپس حجت الاسلام والمسلمین حسین عباسی مسئول امور فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان در مورد  پرهیز از ظلم و گناهانی که عقوبتش خیلی  زود دامن انسان را میگیرد سخن گفت.

وی گفت بهشت و دوزخ نتیجه و حاصل افعال خود انسان است و چنانکه پیغمبر اکرم  (ص) فرمودند: «دنیا مزرعه ي آخرت است.» یعنی هر چه در آن بکاری، در آخرت نیز  درو خواهی کرد. دنیا جایگاهی برای عمل انسان است و به مثابه مزرعه میباشد  باید بدانیم هر عملی که انجام میدهیم  مانند بذری است که در باغ هستی  می‏کار یم و ثمره شیرین یا تلخش‏ به ما می‏رسد در این مورد  ، اولاً کسی نمی‏تواند از ثمره کشت دیگری استفاده کند ، و ثانیا‏ًًًًٌٌٌٌٌٌٌ کسی نمی تواند که بد بکارد و خوب بدرود.

سپس آقای پارسا جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی  ضمن تبریک پیروزی مردم یمن بر حاکم ظالم آن کشور دستورالعمل های صادره از مرکز را توضیح دادند واز انتساب آقای شیری به عنوان مسئول ستاد بازسازی شهر مشهد تقدیر بعمل آوردند.

در این جلسه، بهره برداری صحیح و مناسب از شور حسینی در ایام محرم و صفر جهت مشارکت بیشتر مردمی برای  (مرمت ، بازسازی ، توسعه)  اعتاب مقدسه ،مورد تاکید قرار گرفت .

ومقررشد دستورالعمل اجرائی ماههای محرم و صفر که ازطرف  ستاد مرکز صادرشده جهت بهره برداری و عمل به مفاد مندرج در آن، به شهرستانها ابلاغ گردد.