رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام گفت: طرح بهشت تا بهشت با محوریت ترویج و توسعه فرهنگ حسینی و عاشورایی در استانهای مسیر برگزار شده و به ایلام رسیده است.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، محمد علوی فر اظهار داشت: این زائر کربلایی بعد از ورود به استان ایلام و پیاده روی از طریق جاده های مواصلاتی این استان از طریق مرزی بین المللی مهران به صورت پیاده عازم کشور عراق خواهد شد.
وی، تصریح کرد: محمد ابراهیم خمسه، سفر خود را همزمان با میلاد امام رضا(ع) از حرم مطهر امام هشتم در مشهد مقدس آغاز کرده است و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در اربعین حسینی سال جاری در کربلا و حرم مطهر امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) حضور خواهد داشت.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام ، با بیان اینکه تمهیدات لازم برای استقبال از این زائر کربلای معلی فراهم شده است، یادآور شد: هدف از این طرح، توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص فعالیت های فرهنگی، جمع آوری نذورات برای ستاد بازسازی عتبات عالیات، ترویج و توسعه فرهنگ حسینی و عاشورایی، حفظ شعائر اسلامی با وجهه و هویت ایران اسلامی، استفاده حداکثری از ظرفیت محبان اهل بیت(ع) در راستای نشر ارزش های دینی و فرهنگی است.
خاطرنشان می شود این زائر کربلای معلی که حامل پیام صلح و دوستی و حب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است از استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران، گیلان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، لرستان عبور کرده و امروز با استقبال گرم مردم و مسئولان ایلامی وارد این استان می شود.
در سال های اخیر اجتماع عظیم پیاده روی در اربعین حسینی به جلوه گاهی از قدرت و شوکت شیعیان جهان و بزرگترین راهپیمایی اقتدار مسلمانان مبدل شده است که تلاش می شود این برنامه به نحو مناسبی با همکاری زائران، دستگاه های تصمیم گیر در دو کشور ایران و عراق و ستاد بازسازی عتبات عالیات صورت گیرد.