ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - احداث پله‌های صحن باب المهدی (عج) در حرم امامین عسکریین (ع) آغاز شد
ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی
احداث پله‌های صحن باب المهدی (عج) در حرم امامین عسکریین (ع) آغاز شد

تاریخ : سه شنبه، 17 آبان ماه، 1401   موضوع :

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات سامراء گفت: باب المهدی (عج) در بخش شمالی حرم امامین عسکریین علیهم السلام با مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع در حال ساخت است که اکنون عملیات احداث پله‌ها و رمپ آغاز شده است

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، بازسازی و توسعه حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام پس از حمله تروریست‌های تکفیری به این آستان و تخریب بخش‌های قابل توجهی از حرم به همت ستاد بازسازی عتبات آغاز شد.

پس از ساخت گنبد حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام به عنوان بزرگ‌ترین گنبد اعتاب مقدسه عراق، ضریح و گلدسته‌های حرم نیز بازسازی شد و اکنون ایرانیان در حال بازسازی بخش‌های دیگر این حرم مقدس هستند تا بتوانند به آرزوی شهید قاسم سلیمانی که توسعه و رونق گرفتن حرم سامرا است، جامه عمل بپوشانند.

عباس رضائی نسب رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات سامراء گفت: برای این منظور، روند احداث باب المهدی (عج) در بخش شمالی حرم سامرا با مساحت ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع از سال گذشته سرعت گرفته است و مهندسان و کارگران ایرانی اکنون برای تکمیل این صحن در حال ساخت پله هستند؛ به طوری که عملیات احداث پله‌ها و رمپ معلولان آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری بخش قابل توجهی از صحن باب المهدی (ع) در اختیار زائران قرار گیرد.

حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام در سال‌های گذشته با حضور داعش به عنوان یکی از غریب‌ترین حرم‌های مطهر در عراق بود که با برقراری امنیت بسیاری از زائران به زیارت این مکان مقدس نیز مشرف می‌شوند؛ تا جایی که حتی در اربعین سال جاری بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر خارجی به حرم امامین عسکریین علیهم السلام مشرف شدند.

احداث صحن باب المهدی احداث پله ها و رمپ صحن باب المهدی در حرم امامین عسکریین اقدامات ستاد توسعه و بازسازی عتبات در سامراء عباس رضائی نسب
منبع این مقاله : ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی

http://www.atabatkh.com/

آدرس این مقاله :
http://www.atabatkh.com/modules.php?name=News&file=article-seo&sid=2526