ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - پیشرفت ۷۰ درصدی طرح مسقف سازی حرم حضرت زینب (س) در دمشق
ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی
پیشرفت ۷۰ درصدی طرح مسقف سازی حرم حضرت زینب (س) در دمشق

تاریخ : سه شنبه، 24 آبان ماه، 1401   موضوع :

طرح توسعه حرم حضرت زینب سلام الله علیها به همت ایرانیان در سوریه در حال انجام است و مسقف‌سازی بخش شمالی و شرقی صحن این آستان بیش از ۷۰ درصد پیشرفت کرده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها یکی از مکان‌های زیارتی است که در سال‌های گذشته به دلیل حضور داعش و نبود امنیت، ایرانیان از سفر به سوریه و زیارت حرم آن حضرت محروم بودند. اما از سال گذشته با امضای تفاهم‌نامه بین ایران و سوریه، این سفرها برقرار شد و ایرانیان توانستند به زیارت عمه سادات مشرف شوند.

ستاد توسعه و بازسازی عتبات نیز که در سال‌های گذشته به منظور توسعه و بازسازی حرم‌های مطهر عراق اقدامات مؤثری انجام داده بود، تصمیم گرفت حرم حضرت زینب سلام الله علیها را توسعه دهد تا از این طریق فضای زیارتی و به ویژه فضای مسقف این آستان افزایش یابد.

بر همین اساس، مسقف‌سازی بخشی از صحن حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها آغاز و قرار شد ۲ هزار و ۳۵۰ متر به فضای مسقف حرم عمه سادات اضافه شود که برای این منظور توسعه حرم از سمت شمالی و شرقی این آستان انجام شد.

روند مسقف‌سازی صحن حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها بیش از ۷۰ درصد پیشرفت داشته و اکنون به مرحله نازک کاری و آینه‌کاری رسیده است. همچنین در صورت ادامه روند کنونی، پیش‌بینی می‌شود که این صحن تا پایان سال مسقف و آماده بهره‌برداری باشد.

با بهره‌برداری از این بخش، فضای مسقف و فضای زیارتی حرم حضرت زینب سلام الله علیها که ۷۵۰ متر است، به بیش از سه هزار متر می‌رسد و به این ترتیب با تلاش ایرانیان فضای مسقف حرم عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب سلام الله علیها سه برابر می‌شود.

در ادامه تصاویری از روند مسقف‌سازی حرم حضرت زینب سلام الله علیها را که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته است، مشاهده می‌کنید:

 

 

مسقف‌سازی بخش شمالی صحن حرم حضرت زینب (س) در شهر دمشق اقدامات ستاد توسعه و بازسازی عتبات در حرم حضرت زینب در دمشق اقدامات ستاد توسعه و بازسازی عتبات در سوریه
منبع این مقاله : ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی

http://www.atabatkh.com/

آدرس این مقاله :
http://www.atabatkh.com/modules.php?name=News&file=article-seo&sid=2528