ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - پیشرفت احداث صحن امام محمدباقر(ع) در کاظمین
ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی
پیشرفت احداث صحن امام محمدباقر(ع) در کاظمین

تاریخ : سه شنبه، 13 دي ماه، 1401   موضوع :

احداث صحن امام محمدباقر علیه‌السلام در حرم امامین جوادین علیهما السلام با مساحتی بالغ بر ۶ هزار مترمربع تاکنون حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، عملیات اجرایی طرح احداث صحن امام محمدباقر علیه‌السلام در حرم امامین جوادین علیهم‌السلام از سال گذشته به همت ستاد توسعه و بازسازی عتبات آغاز شد.

این صحن که با مساحتی بالغ بر ۶ هزار مترمربع است، در طبقه زیرین صحن شهید باقر صدر قرار دارد و بر اساس برآورد اولیه، عملیات احداث آن تا سال ۱۴۰۳ ادامه دارد.

احداث این صحن به منظور افزایش فضای زیارتی و‌همچنین مسقف حرم امامین جوادین علیهم‌السلام در کاظمین برای ایام مناسبتی به ویژه اربعین حسینی و شهادت امام کاظم علیه‌السلام است.

هم‌اکنون احداث این طرح حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته است که البته ایجاد زیرساخت‌های لازم با توجه به وجود آب‌های زیرزمینی در سطح، نیازمند زمان زیادی بود که به همت مهندسان کشورمان به خوبی انجام شد. 

در ادامه جدیدترین تصاویر از احداث‌ صحن امام محمدباقر علیه‌السلام در حرم امامین جوادین علیهم‌السلام را مشاهده می‌کنید:

صحن امام محمد باقر در حرم امامین جوادین توسعه زیر سطحی حرم مطهر امامین جوادین مزین بنام صحن امام محمد باقر اقدامات ستاد بازسازی عتبات برای توسعه و بازسازی حرم امامین جوادین
منبع این مقاله : ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی

http://www.atabatkh.com/

آدرس این مقاله :
http://www.atabatkh.com/modules.php?name=News&file=article-seo&sid=2535