ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - شهدای مدافع حرم و خانواده‌هایشان حق بزرگی بر گردن ملت دارند

شهدای مدافع حرم و خانواده هایشان حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند اینها از حریم اهل بیت در عراق و سوریه دفاع کردند


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم، تصریح کردند: حقیقتاً هم شهدای شما، هم خانواده‌ها، ‌پدران، مادران و فرزندان آنان، حق بزرگی بر گردن همه ملت ایران دارند. این شهدا امتیازاتی دارند؛ یکی این است که اینها از حریم اهل بیت در عراق و سوریه دفاع کردند و در این راه به شهادت رسیدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای متن بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم را منتشر کرده که متن آن به شرح ذیل است:
... حقیقتاً هم شهدای شما، هم خانواده‌ها، ‌پدران، مادران و فرزندان آنان، حق بزرگی بر گردن همه ملت ایران دارند. این شهدا امتیازاتی دارند؛ یکی این است که اینها از حریم اهل بیت در عراق و سوریه دفاع کردند و در این راه به شهادت رسیدند...
امتیاز دوم این شهدای شما این است که اینها رفتند با دشمنی مبارزه کردند که اگر اینها مبارزه نمی‌کردند این دشمن می‌آمد داخل کشور... اگر جلویش گرفته نمی‌شد ما باید اینجا در کرمانشاه و همدان و بقیه‌ استان‌ها با اینها می‌جنگیدیم و جلوی اینها را می‌گرفتیم. در واقع این شهدای عزیز ما جان خودشان را در راه دفاع از کشور، ملت، دین، انقلاب اسلامی فدا کردند.
امتیاز سوم هم این است که اینها در غربت به شهادت رسیدند. این هم یک امتیاز بزرگی است. این هم پیش خدای متعال فراموش نمی‌شود.

منبع : ایکنا