ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - مرمت و بازسازی آخرین بخش ایوان نجف آغاز شد

مرمت و بازسازی بخش میانی ایوان نجف پس از اتمام عملیات ترمیم بخش شمالی و‌ جنوبی این قسمت از حرم امام علی علیه‌السلام، به همت متخصصان ستاد توسعه و بازسزی عتبات آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی ، بازسازی ایوان نجف در سال‌های اخیر به همت ستاد توسعه و بازسازی عتبات صورت گرفت و اکنون با توجه به پایان عملیات بازسازی گلدسته شمالی و‌جنوبی، بازسازی بخش میانی آغاز شده است.
پس از واگذاری بازسازی ایوان نجف حرم امام علی علیه‌السلام به ایرانیان، با توجه به اهمیت این قسمت از حرم، مقرر شد تا بازسازی ایوان نجف به سه بخش شمالی، جنوبی و میانی تقسیم شود که در نخستین اقدام، گلدسته جنوبی ایوان نجف ترمیم و بازسازی شد و پس از آن، بازسازی گلدسته شمالی از سرگرفته شد.
بازسازی بخش‌های شمالی و جنوبی ایوان نجف طوری انجام شد که ابتدا خشت‌های طلا، علامت‌گذاری و از جای خود برداشته شدند و پس از ترمیم و طلاکاری مجدد این خشت‌ها، در جای قبلی قرار گرفتند که این اقدام به گفته مسؤولان ستاد بازسازی عتبات، سخت‌تر از ساخت مجدد ایوان نجف بود.
سال گذشته طلاکاری بخش شمالی ایوان نجف به پایان رسید و در مراسمی رونمایی شد و اکنون بخش میانی و پایانی ایوان نجف به همت ایرانیان در حال بازسازی است که بر همین اساس داربست‌هایی در بخش میانی ایوان نجف قرار گرفته و روند بازسازی آن آغاز شده است که در ادامه فیلمی از آغاز بازسازی این بخش از ایوان نجف را مشاهده می‌کنید: