ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - کار مهم و دشوار رسانه‌ای در طوفان و فوران اطلاعات

مجید نامجو جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات در این گردهمایی گفت: با توجه به اینکه ما در طوفان و فوران اطلاعات هستیم، کار رسانه‌ای و روابط عمومی در این عرصه بسیار مهم و دشوار است.


به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، در حاشیه گردهمایی مسئولین فرهنگی ستادهای بازسازی عتبات عالیات کشور که در مشهد مقدس برگزار شد مجید نامجو جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات در این گردهمایی گفت: با توجه به اینکه ما در طوفان و فوران اطلاعات هستیم، کار رسانه‌ای و روابط عمومی در این عرصه بسیار مهم و دشوار است.
وی با بیان اینکه بحث آموزش و آموزش حین خدمت امری حیاتی است، تصریح کرد: براین اساس همواره معاونین فرهنگی و فعالان رسانه‌ای باید آماده پذیرش و یادگیری تکنیک‌های جدید و تکنولوژی‌های نوین باشند.
جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور ادامه داد: با توجه به مردمی بودن ستاد، شفافیت نکته مهمی است که باید در اولویت برنامه‌های ستاد باشد.
وی ضمن تشریح ساختار ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: بر این اساس با سیاست‌های کلانی که گرفته شده است، روند ستاد به سمت شفافیت رفته و این مهم همواره تداوم خواهد داشت.
نامجو در خصوص مسائل فرهنگی اربعین حسینی، گفت: در این راستا باید به مسائل فرهنگی اربعین دقت داشته و از امروز برای اربعین حسینی برنامه ریزی کنیم.
نامجو اظهار داشت: پیش بینی می‌شود، اربعین امسال حدود ۳ تا ۵ میلیون نفر زائر عازم کربلای معلی شوند.
وی متذکر شد: به همین منظور برای تحقق اهداف باید برنامه ریزی دقیق انجام شود و فعالیت‌های فرهنگی مناسب و در خور شأن و مقام اهل بیت (ع) ارائه شود.
همچنین میلاد جوادی مدیر فرهنگی ستاد توسعه و بازسازی عتبات موضوع این گردهمایی را بررسی آسیب‌ها و ارائه راهکار‌هایی برای تبیین ضرورت‌های بازسازی و توسعه عتبات عالیات و تشریح دستاورد‌های این ستاد ذکر کرد.

*فعالان فرهنگی پیش قراولان عرصه خدمت به زائران اهل بیت (ع) هستند

براساس این گزارش، سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست با بیان اینکه همه عالم به در خانه حضرت حسین (ع) گره خورده، گفت: فعالان فرهنگی ستاد توسعه و بازسازی پیش قراولان عرصه خدمت به زائران اهلبیت (ع) هستند.
حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد اظهار داشت: فعالیت‌های گروه‌های انحرافی در عرصه فرهنگی باید برای مسئولان و فعالان فرهنگی ما ارائه شود تا نسبت به این مسأله آگاهی داشته باشند.
وی ادامه داد: براین اساس فرهنگیان باید در عرصه ترویج شعائر حسینی تلاش مضاعف داشته باشند، چراکه این مکتب در طول تاریخ درس ایمان، ایثار، عزت، آزادگی، عشق به خدا، شجاعت، عمل به تکلیف و امر به معروف و نهی از منکر برای تمام ملت‌ها به ارمغان آورده است.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: امید است معاونین فرهنگی استان‌ها در اقیانوس بزرگ حسین (ع) و آل علی (ع) که منشا خدمت هستند با زاد و توشه‌ای که از حرم حضرت رضا (ع) پیدا می‌کنند، خدمت گذاری مطلوب و وسیع تری به زائران اربعین حسینی ارائه دهند.
وی با بیان اینکه همه عالم به در خانه حضرت حسین (ع) گره خورده، گفت: هرچه داریم از اهل بیت (ع) است و خوش به سعادت فرهنگیان این عرصه که توفیق خدمت و آگاهی بخشی در این راه پیدا کردید.
گنابادی خاطرنشان کرد: این توفیق، از برکت خون تمام شهدا، تلاش و مجاهدت امام راحل و در عصر کنونی راهبری حکیمانه‌ای است که مقام بر معظم انقلاب در داخل و خارج کشور فرصت‌های بسیار خوب را فراهم کردند.
وی متذکر شد: اگر یک روز عده‌ای در راه اسلام خون دادند، برای اینست که ما با وقت، تلاش و مدیریت صحیح، آن تلاش‌ها و آرمان‌های شهدا را حفظ و ادامه دهنده راه آن‌ها باشیم.