ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - ساماندهی خدمات موکب‌ها براساس خوداظهاری

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات از برنامه ریزی برای ساماندهی توانمندی‌ها و خدمات موکب‌ها در سامانه ویژه براساس خود اظهاری موکب‌داران خبر داد.


مجید نامجو جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه اربعین ۱۴۰۱ تفاوت قابل توجهی با اربعین‌های گذشته داشت، گفت: شرایط کرونایی سازماندهی ما را بهم ریخته بود و با استقرار دولت جدید وضعیت نامشخص بود که با تلاش رئیس جمهور و اعضای دولت فعالیت‌ها به خوبی طی شد.
وی با اشاره به اینکه وزیر کشور و وزیر امور خارجه فعالیت‌ها را رصد می‌کردند، ادامه داد: توافقی که بین ایران و عراق که به امضا رسید، موارد خوبی در آن دیده شده است و دولت هم شرایط را پذیرفت و اربعین را برگزار کردیم. البته در اوایل مقتدی صدر برنامه‌ها را تحت‌الشعاع قرار داد و به دلیل بسته شدن مرز‌ها و توقف کامیون موکب‌ها، برنامه‌ریزی‌ها بهم ریخت، اما با هماهنگی‌ها اربعین حسینی برگزار شد و حتی مقام معظم رهبری هم از آن ابراز رضایت کردند.
نامجو با بیان اینکه بنا داریم با استفاده از تجربه شما برنامه بهتری را انجام دهیم، افزود: خود اظهاری برای ارائه خدمات در قالب موکب‌ها باید ساماندهی شود. مشکلی داشتیم که مثلاً یک‌موکب تعهداتی را اعلام کرده بود که اگر یک روز جابجا شود برنامه‌ها تغییر می‌کند که در این زمینه باید تدابیری اندیشیده شود.
جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات با اشاره به اینکه از موکب‌داران می‌خواهیم که در سامانه موکب‌داران فعالیت‌ها را به خوبی و درستی وارد کنند، خاطر نشان کرد: برخی قوانین تغییر کرده بود؛ تاجایی که در گمرک مشکلاتی داشتیم که حل آن‌ها وقت زیادی گرفت. اما درنهایت توانستیم با همکاری دولت این اقدامات را نهایی کنیم.
نامجو با بیان اینکه سردار سلیمانی به عنوان کسی که با نگاه حضرت آقا به عنوان مکتب معرفی شده جمع اضداد بود، گفت: جای حاج قاسم خیلی خالی است. شهید سلیمانی در شرایط فعلی می‌توانست بسیار مفید و مؤثر باشد. دشمن افراد مفید و مؤثر را با ترور فیزیکی و شخصیتی از ما می‌گیرد که در این زمینه باید خیلی مراقبت کنیم.
جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات با اشاره به اینکه ارزش دینی، اسلامی و فرمانداران عزیزی در بین ما هستند که باید قدر آن‌ها را بدانیم، تصریح کرد: دشمن می‌داند این افراد بر روی مردم اثرگذار هستند. درک اینکه می‌گویند «کل یوم عاشورا، کل الارض کربلا» سخت است. در همین زمان خودمان بین مردم برخی با بسیجی ما رفتاری می‌کنند که مسوولیت ما را سنگین می‌کنند. امیدواریم خدا توفیق دهد بتوانیم از این پیچ تاریخی عبور کرده و جمهوری اسلامی را به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) برسانیم.