ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - بهره برداری کامل مقام حضرت زینب (س) در اربعین سال ۱۴۰۲

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از بهره برداری کامل مقام حضرت زینب (س) در اربعین سال ۱۴۰۲ خبر داد.

 


به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، یوسف افضلی معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اقدامات جدید و فعالیت‌های تازه این ستاد گفت: با همکاری برادران عراقی‌، بزودی صحن حضرت زهرا (س) را تحویل تولیت حرم مطهر می‌دهیم. این اتفاق قرار بود در روز ولادت حضرت زهرا (س) صورت بگیرد که به دلایل تحولات عراق این امر انجام نشد.
وی همچنین در خصوص بازسازی مقام حضرت زینب (س) در تل زینبیه (س) ادامه داد: مقام حضرت زینب (س) برای اربعین سال ۱۴۰۲ به صورت کامل بهره برداری می‌شودو هم اکنون کاشی کاری‌ها شروع شده است.
افضلی با تاکید بر اینکه یکی از آرزو‌های شهید حاج قاسم سلیمانی رسیدگی به صحن و سرای سامرا و گستردگی آن‌ها شبیه کربلا و نجف باشد، گفت: از آنجایی که شهید سلیمانی همیشه دوست داشت که سامرا شبیه کربلا و نجف بازسازی و مورد رفت و آمد باشد؛ برای تحقق چنین چیزی به تازگی قرارداد استحکام ستون‌های گنبد ولاغر سازی و مقاوم سازی ستون‌های مرقد مطهر امامین عسگریین در سامرا بسته شده است.
وی افزود: بعد از تخریب گنبد امامین عسگریین (ع) ایران توانست گنبد را بسازد، ولی مقاوم سازی انجام نشد که این امر از سوی ستاد بازسازی استان کرمان از بهار ۱۴۰۱ در حال انجام است.