ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی - شورای راهبردی موکب‌داران اربعین تشکیل می‌شود

رئیس قرارگاه اربعین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از تشکیل شورای راهبردی موکب‌داران اربعین خبر داد و گفت: در حال پیگیری هستیم تا موکب‌های اربعین هویت حقوقی و مردم نهاد پیدا کنند.


به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، مجید نامجو در همایش مدیران مواکب حسینی ویژه بانوان با تأکید بر اینکه تلاش می‌کند انتقاد‌ها و موارد مطرح شده از سوی موکب‌داران پیگیری شود، گفت: موضوع اربعین فقط بر عهده ایران نیست و ما با یک کشور دیگر در ارتباط هستیم و مرزی وجود دارد لذا نیاز است موضوعات به طور کامل با عراق هماهنگی شود. عراق قوانین و فرهنگ متفاوتی دارد که باید به آن‌ها توجه کرد.
وی افزود: ستاد توسعه و بازسازی مقرر کرده اربعین را تقویت کند، به همین دلیل یک قرارگاه برای اربعین در ستاد تعریف شده است و در حال تعیین افرادی هستیم که بخش‌های مختلف را اداره کنند.
جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات اضافه کرد: تصمیم گرفته‌ایم شورای راهبردی تشکیل دهیم و بین موکب‌داران انتخاب برگزار کنیم و از هر استان یک نماینده انتخاب شود. کار شورای راهبردی، تشکیل کمیته‌های تخصصی است که در طول سال نیاز‌ها را بررسی و به ما ارائه کند تا پیگیری و مقدمات رفع مشکلات را فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: موکب‌های ما باید هویت حقوقی و مردم‌نهاد داشته باشند و در این خصوص به وزارت کشور نامه داده‌ایم تا موضوع بررسی شود که در حال پیگیری آن هستیم.
در این مراسم همچنین از تلاش‌های یوسف افضلی، معاون سابق فرهنگی و مشارکت‌های ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات تشکر و علی اصغر پورمحمدی، به عنوان معاون جدید فرهنگی ستاد معرفی شد.